Dlaczego warto wybrać Kaszuby na wczasy?

Kajaki kaszuby - jeziora Wdzydzkie

Kajakiem po jeziorach Wdzydzkich

Wybierając się na wczasy do kaszubskiej krainy określanej przez wielu jako Szwajcaria Kaszubska, warto zwrócić uwagę na niepowtarzalny kompleks jezior Wdzydzkich, zwany zwyczajowo Kaszubskim Morzem. Okolica ta posiada w sobie prawdziwie magiczny klimat, na który składają się sąsiadujące ze sobą pola, doliny, łąki, lasy i jeziora. Wszystko to tworzy jedną wspaniałą całość, dzięki której jest to wyjątkowa okolica z nieocenionymi walorami krajobrazowymi. Nie bez przyczyny często goszczą tu fotografowie i malarze, którzy starają się uwiecznić piękno przyrody w czystej postaci.

Ciekawą opcją dla turystów chcących poznać pojezierze kaszubskie preferujących kontakt z przyrodą są przechadzki po czarujących kaszubskich wzgórzach, na przykład po szczególnie cenionej przez urlopowiczów Wieżycy. Tego rodzaju wycieczki są wspaniałą okazją do aktywnego wypoczynku, a po dotarciu na szczyt można podziwiać piękno Kaszub w całej ich okazałości z wysoka. Warto też dodać, że Wieżyca przeżywa okresy świetności również zimą. Stanowi ona wtedy gratkę dla amatorów narciarstwa.

Urlop w otoczeniu pięknych kaszubskich krajobrazów uchodzi za wspaniałą formę wypoczynku. Niemniej jednak, urzekająca przyroda i bliskość pięknych jezior to nie jedyny powód, dla którego corocznie ściągają tu setki wczasowiczów. Kaszuby oferują miłym gościom cały szereg najrozmaitszych form atrakcji turystycznych, dzięki którym nuda nie grozi nawet najbardziej wymagającym gustom.

Jedną z form rekreacji, która cieszy się ogromnym powodzeniem na Kaszubach jest kajakarstwo. Nasza kraina stwarza niezastąpione wręcz warunki do ekscytujących spływów. A szlak wodny zwany Kółkiem Raduńskim, biegnący wzdłuż jezior tak zwanej Szwajcarii Kaszubskiej, wprost nie ma sobie równych.

Mówiąc o rekreacji wodnej, nie sposób nie wspomnieć o żeglarstwie, czy wyprawach na jezioro łódką lub rowerem wodnym. Na tym polu Kaszuby również mają się czym pochwalić. Jest tu mnóstwo przystani, portów, wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki którym każdy wielbiciel wycieczek wodnych znajdzie coś dla siebie. Warte polecenia są również specjalnie organizowane rejsy statkiem, na przykład po malowniczym Kaszubskim Morzu.

Turyści, którzy od rekreacji wodnej wolą jednak tę lądową, również będą mieli co robić. Kaszuby obfitują w znakomite szlaki rowerowe, przykładem jest tu gwarantująca świetne wrażenia trasa ciągnąca się wokół Jezior Wdzydzkich. Są tu także liczne szlaki piesze, na przykład Szlak Kaszubski, Szlak Krzeszna – Szymbark, Szlak Wdzydzki.

Kaszuby serdecznie zapraszają na wczasy i wakacje również turystów zainteresowanych zwiedzaniem zabytków. Ponieważ okolica ma swoją bogatą i zróżnicowaną historię, zachowało się tu bardzo wiele wartych obejrzenia obiektów, na przykład: Kalwaria Wejherowska, neogotycki ratusz z 1865 roku w Pucku, zamek krzyżacki w Bytowie, Park Miniatur oraz wiele, wiele innych.

Odpowiedź do artykułu “Dlaczego warto wybrać Kaszuby na wczasy?

  1. Małgorzata

    Jest to miejsce, do którego warto zawitać. Cudowni gospodarze, przyjazna atmosfera. Przy 30 stopniach suterena jest jak zbawienie:)
    Polecam wszystkim z całego serca!
    Jeszcze raz dziękujemy za cudowną gościnę:)
    Małgorzata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń Teraz
Lokalizacja